Telefon  : +90 212 219 32 51
Acil Vize: +90 507 149 00 04 - +90 507 149 00 05
Eposta: info@yunanistanvizebasvurusu.com

Yunanistan Vizesi Yunanistan Vize Başvurusu Yunanistan Turistik Vize Yunanistan Vize

 

Yunanistan Konsolosluğu Hususi ( Yeşil ), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah ) pasaport sahibi olan T.C vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

10 yıldan eski olan Pasaportlar vize başvurusu için kabul edilmemektedir. Seyahat bitiş tarihinden en az 3 ay geçerli pasaport süresi istenmektedir.

Yunanistan seyahatlerde seyahat kanıtları istenmektedir. ( Gidiş ve dönüş Uçak, Otobüs, Gemi rezervasyonları gösterilmelidir.) Araç ile gidilecek ise; Ehliyet, Araç ruhsatı ve yeşil sigorta istenmektedir. (Yeşil sigorta tarafımızdan sağlanmaktadır. Bot, Yat veya Feribot ile gidilecek ise ; (yat ehliyeti, geçerli sigortası, kiralanmış ise kira ile ilgili kanıtlar, Yatı kullanacak olan kaptanın lisansı ve Seyahat amacını belirten yazı istenmektedir.

Yunanistan Konsolosluğu Pasaportunda K.K.T.C giriş ve çıkış damgası olan pasaport başvurularını kesinlikle kabul etmemektedir.

Son 5 yıl içerisinden Schengen vizesi olmayan başvuru sahipleri şahsen gelmek zorundadırlar. Başvuru esnasında ve sonrasında Yetkili vize danışmanımız tarafından eşlik edilmektedir.

Sakız, Midilli, Rodos, Sisam ve İstanköy adalarına seyahat için Yunanistan vizesi uygulamaktadır.

18 yaşını doldurmamış olan başvuru sahiplerinden anne ve babadan Noter onaylı muvafakatname istenmektedir.

Acentamız Yunanistan Konsolosluğunun Yetkili Acentası olup Son 5 yıl içerisinde Schengen vizeniz var ise Başvuruya gelmeden Vize müracaatı yapma yetkisine sahiptir.

 

Yunanistan Vizesi İçin Evraklar

    

Yukarıda ki vize çeşitleri turistik ziyaretler için geçerli olan vize evraklarıdır. Eğer Yunanistan'a ailenizi veya arkadaşınızı ziyaret amaçlı gidecekseniz, turistik Yunanistan vizesi evraklarına ek olarak Yunanistan'daki yakınınızın göndermiş olduğu orjinal davetiyeyide eklemeniz gerekmektedir.
Yunanistan'daki yakınınızın göndermiş olduğu davetiyede şunlar yer almalıdır;

  1. Orjinal Davetiye
  2. Davet eden kişiye ait Yunanistan'da oturum kartı veya kimlik fotokopisi
  3. Davet eden kişi maaşlı çalışıyorsa son 3 aylık maaş bordrosu
 

Yunanistan Vizesi Başvuru Süreci

 

Yunanistan Vize İşlemleriniz için Yunanistan Konsolosluğu'ndan acentamızın yetkisi ile sizin adınıza vize randevusu alabilmekteyiz.

Yunanistan Vize Başvurunuzu seyahat tarihinden 15 gün önce yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Sitemizde belirtilen evrakları bize ulaştırmanız halinde randevunuzu sizin adınıza alarak bize ulaştırmış olduğunuz evrakları konsolosluğa sunmaktayız. Yunanistan Vizesi hakkında daha fazla bilgi için 0212 219 32 51 no'lu Yunanistan Vize Çağrı Merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi başvuru süreci şu adımlardan geçmektedir;

1.Adım : Başvuru yapacağınız vize türüne göre evraklarınızı tamamlayın. Acentamız evraklarınızı kontrol ederek eksik veya yanlışlık durumunda sizi uyararak Yunanistan Vizenizin red edilmesinin önüne geçecektir.

2.Adım : Yunanistan Vize Ücretini ve randevu ücretlerinin ilgili bankaya ödenmesi. Acentamız tüm ödeme işlemlerini eksiksiz yerine getirerek ödendi makbuz ve dekontların kopyasını size sunacaktır.

3.Adım: Başvurunuzun takibinin yapılması. Yunanistan Vize Başvuru yapulması ile işlemlerin ne durumda hangi aşamada olduğunu takip etmekte ve size aynı anda bilgi aktarmaktayız. Takip sırasında doğabilecek sorunları, varsa olumsuzlukları öğrenerek anında sizin adınıza müdahale edebilmekteyiz.

Yunanistan Vizeleri

Yunanistan vize başvurusu için size uygun olan vize çeşitleri...

Yunanistan vize başvurularında statünüze ve amacınıza göre vize çeşitleri değişmektedir. Yukarıda ki başlıklarda


Yunanistan Uçak Bileti

Yunanistan seyahatiniz için vize işlemlerinizin yanında ulaşım sorununuzada çözüm getiriyoruz.

yunanistan uçak bileti

Yunanistan Otel Rezervasyonu

Yunanistan'a yapacağınız ziyaretlerde ister iş için ister turistik amaçlı olsun otel rezervasyonlarınızı yapıyoruz.

yunanistan otel rezervasyonu

Seyahat Sağlık Sigortası

Schengen kuralları kapsamında zorunlu olan Seyahat Sağlık Sigortanızı vizenizle birlikte biz yapıyoruz.

seyahat sağlık sigortası